logo

Adalet ve Cesaret


serkan geçici
serkan-1-geci@hotmail.com

Sevgili dostlar, adalet ve cesaret kavramlarını sizlere açıklamama gerek yok lakin birtakım kişiler için bunu açıklamakta fayda olacağını görüyorum.

 

Adalet; hak ve hukuka uygunluk, hak ve hukuku gözetme, yerine getirme, doğruluk ve adil olma.

Cesaret; yani yüreklilik, korkusuzluk, yiğitlik.

 

Sevgili okurlar, CHP’nin 36. olağan kurultayı gerçekleştirildi. Kurultayda genel başkanlık için 4 aday vardı. Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Ümit Kocasakal ve Ömer Faruk Eminağaoğlu.

 

Sevgili dostlar buraya kadar aslında herşey normalmiş gibi gözüküyor ama değil! Açıklayacağım ama adım adım gidelim.

 

4 aday nasıl 2 aday oldu?

 

CHP parti tüzüğünde bir kişinin genel başkanlığa aday olabilmesi için kurultay delegelerinin %10 imzasını alması gerektiği yazar. Yani bir aday %10 delegenin imzasını almadığı takdirde aday olamaz. Sayın Ümit Kocasakal ve sayın Ömer Faruk Eminağaoğlu %10 olan 127 delegenin imzasını alamadığı için aday olamadılar. Bu sebeple 127 imzadan fazla imza toplayan Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce aday oldular.

 

Mükerrer İmza

 

Bir delege her iki adaya da imza vermiş ise bu mükerrer imza olmuş olur. 166 imza toplayan Muharrem İnce’nin 49’u mükerrer çıkmıştır diye anons etti divan başkanı Yılmak Büyükerşen. Tüzük gereği %10 imza ile aday olmayı uygulayan divan, mükerrer imza meselesinde tüzükte yazılan “mükerrer imza veren delegeler divana çağrılıp teker teker sorulur” maddesini neden uygulamamıştır ve bir genel başkan adayından bir başka adaya bağışmış gibi salona aktarıldı? Ve bu mükerrer imza veren delegeler kimler? Açıklanmadığı taktirde şaibe vardır bu konuda.

 

Divan kurulduktan sonra genel başkanlık görevi biter. Orada olanlar genel başkan adayıdır. Ola ki olağanüstü hal olur kurultay divan kurulduktan sonra ertelenir. Peki genel başkan sıfatını kim üstlenir? Divan başkanı olan kişi olur. Öyleyse herkes genel başkan adayı ise, kurultay salonunda neden sadece Kemal beyin resmi var? Muharrem beyin, Ümit beyin, Ömer Faruk beyin neden yok? ADALET kurultayı mı?

 

Bir aday konuşuyor konuşmasından sonra müzik çalıyor. Diğer aday konuşuyor. Konuşmasından sonra müzik çalınmıyor ve rica ediyor adalet adına! Yine çalınmıyor! ADALET kurultayı mı?

 

Bir genel başkan adayı bin küsür imza toplamış. İmza toplayamayan aday adayları için kendisine imza veren delegelerden rica ederek gerekli imzaların onlara verilmesini sağlaması gerekmez miydi? Neden yapmadı? CESARET kurultayı mı?

 

Taban, halk, bütün salon “başkan İnce” diye bağırıp, salonu inletirken, sayın delegelerimiz bunları görmezden gelerek genel başkanlık için Kemal beye oy verdiler. Bu koltuğumu kaybederim korkusu değil de CESARET kurultayı mı?

 

Sevgili dostlar diyeceksiniz ki “yahu hep CHP’yi eleştiriyorsun.” Maalesef eleştirmek zorunda kalıyorum. Çünkü kendi söyledikleri ile uyguladıkları çelişen bir yönetim, ülke genelinde vatandaşın güvenini nasıl temin edecek? Edebilir mi? İnanır mı o halk size? İnanmaz! Dolayısıyla ülkenin genelini kazananı değil de o kazanana karşı sürekli kaybedeni eleştirmek istiyorum.

 

Dolayısıyla tekrar etmekte fayda var. CHP’yi kurtarmadan Türkiye’yi kurtarmak mümkün değildir.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atatürkçü Düşünce?

  06 Mart 2018 GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, MANŞET

  Değerli okurlar, bu güne kadar tam olarak iki yıldır görevini sürdürdüğüm Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği ve Yazmanlıktan istifa etmiş bulunuyorum. Üstelik istifamı da kongreye 6 gün kala vermiş bulunuyorum. Bu istifamın bir çok sebebi var tabii ki.. Hepsini siz değerli kamuoyu ile paylaşarak acı gerçekleri anlatacağım.   Bundan üç yıl önce henüz yönetim kurulu üyesi değil normal bir üye iken şube başkanımız Sn. Fahrettin Serdaroğlu’na giderek “hocam gençlik kolu kuralım, gençler gelsin, aktif çalı...
 • Kadın

  17 Şubat 2018 GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, MANŞET

  Geçtiğimiz gün 14 Şubat sevgililer günü kutlandı. Erkekler, kadınlar hediyeler aldı. Sadece bir gün hatırlanan ve bu hatırlama ile mutlu olunan sistemi nefretle kınıyorum ve kabul etmiyorum. Kimisi sevgililer günü, sevgilisi olmayanlar sevgi günü ilan ederek kutlamaya çalıştı. Peki hakikaten sevgi günü ya da sevgililer gününü ülke olarak hak ediyor yahut layıkıyla uygulayabiliyor muyuz?   Bakalım bir inceleyelim.   Mesela 2013 yılı. 237 kadın öldürüldü. Bu ölümlerin en fazla yaşandığı beş il neresi? İstanbul, İzmir, Di...
 • Nagehan Alçı ve Cem Küçük’e sert sözler: Cahil piyonlar..

  15 Şubat 2018 GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, MANŞET

  Soner Yalçın dünkü yazısında Nagehan Alçı ve Cem Küçük'e, "cahil piyonlar, FETÖ artıkları, hesaplaşmamız bitmeyecek!" ifadelerini kullandı. Sözcü yazarı ve Odatv imtiyaz sahibi Soner Yalçın,  dün Star gazetesindeki köşesinde "FETÖ'ye yardım ve yataklık yaptığını" iddia eden Cem Küçük'e, "17-25 Aralık'tan sonra FETÖ'yü savunmuşum! Yuh artık! Yalanda sınır tanımıyorlar! Ama. Meselem bu “kullanışlı çocuklar” değil! Bunlar cahil piyonlar…" şeklinde karşılık verdi.Yalçın, "Habertürk'ten Türkiye'ye medya organları Odatv kumpasında da aynı rolü...
 • Adalet ve Cesaret

  08 Şubat 2018 GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, MANŞET

  Sevgili dostlar, adalet ve cesaret kavramlarını sizlere açıklamama gerek yok lakin birtakım kişiler için bunu açıklamakta fayda olacağını görüyorum.   Adalet; hak ve hukuka uygunluk, hak ve hukuku gözetme, yerine getirme, doğruluk ve adil olma. Cesaret; yani yüreklilik, korkusuzluk, yiğitlik.   Sevgili okurlar, CHP’nin 36. olağan kurultayı gerçekleştirildi. Kurultayda genel başkanlık için 4 aday vardı. Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Ümit Kocasakal ve Ömer Faruk Eminağaoğlu.   Sevgili dostlar buraya ka...