logo

Beşiktaş Belediye Başkanı belli oldu

Beşiktaş Belediye Başkanı belli oldu

İçişleri Bakanlığı’nın görevden aldığı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yerine vekalet edecek yeni Belediye Başkanı Tahir Doğaç oldu.

Murat Hazinedar‘ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasının ardından boşalan Beşiktaş Belediye Başkanlığı için bugün toplanan Belediye Meclisi yeni başkan vekilini seçti.

Seçimlerde CHP Parti grubu Beşiktaş Belediye Meclisi Birinci Başkanvekili Tahir Doğaç, 22 oyla yeni başkan seçildi.

DOĞAÇ: ÜZÜNTÜLÜYÜM

Oylama öncesi Beşiktaş Belediye Birinci Başkanvekili sıfatıyla konuşan Doğaç, “Başkanımızın görevden alınması siyasi bir karardır. Hukuki içeriği yoktur. Demokrasiye inanmış bir insan olarak, sadece bu işlemi yerine getiriyorum ve üzüntülüyüm” dedi.

DOĞAÇ ADAYLIĞI AÇIKLANINCA CHP SIRALARINA OTURDU

CHP grubu, adaylarının Tahir Doğaç olduğunu açıkladı. Açıklamanın ardından Doğaç başkanlık koltuğunu ikinci başkanvekili Rıfat Örnek’e devredip, CHP grup sırasına oturdu. CHP adına adaylıklarını açıklayan diğer isimler söz alıp parti disiplini açısından adaylıktan çekildiklerini açıkladı.

Belediye Başkan Vekili seçildikten sonra konuşan Tahir Doğaç, “Beşiktaş Belediyesi başarılı bir belediyedir. Bu koşullar altında elinden gelen her şeyi yapmıştır ve yapacaktır. Bu siyasi uygulamanın sona ermesi ve hukuki uygulamalar sonucunda belediye başkanımızı ve diğer iki meclis üyemizi aramızda görmek dileğiyle saygılar sunarım” şeklinde konuştu.

GÜN İÇİNDE BEŞİKTAŞ’TA ADAYLIK SÜRECİNDE NELER YAŞANDI? – HABERİ İÇİN TIKLAYIN

SEÇİMDEN GÖRÜNTÜLER

Kaynak: https://www.gercekgundem.com/besiktas-belediye-baskani-belli-oldu-312383h.htm

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?