logo

CHP Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı “Bu Kavga Gelecek Kavgası” Bildirgesini yayınladı

 

CHP Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı “Bu Kavga Gelecek Kavgası” Bildirgesini yayınladı

Yayınladığı bildirgede Türkiye’de yaşayan her renkten,ırktan,cinsiyetten insanların sorunlarını dile getiren Karagöl “Bu Kavga Gelecek Kavgası Bu kavga Sizin geleceğinizin kavgası”vurgusuyla 80 milyonun ortak sorunlarını dile getirdi.

Bu sorunları çözmek için yola çıktığını belirten Karagöl bu sorunlara karşı Balıkesir’i ilmek ilmek örmek ve bu gelecek kavgasını vermek için 20 Şubatta ERDEK’TEN Mücadeleyi başlatıyor.

CEM  KARAGÖL’ÜN YAYINLADIĞI BU KAVGA GELECEK KAVGASI SİZİN KAZANACAĞINIZ GELECEĞİNİZİN KAVGASI BİLDİRGESİNİN TAM METNİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR;

 

Bu bir gelecek kavgası. Bu geçmişin mücadelesinin geleceği taçlandıracağı onur mücadelesi. Bu onur Anadolu’mun dört bir yanında, açlıkla, sefaletle, yoksullukla mücadele edenlerinin onuru. Bu onuru korumak ve gelecekte açlığın, sefaletin bittiği bir dünya kurmak bizim dünya ya gelişimizin cilvesi ve bizim tüm yurttaşlara, tüm yurttaşlarında bize olan borcu. Borcumuz. Evet bu kavga yoksulun hakkının yoksuldan çalındığı için o çalınanı geri yerine koyma kavgası. Evet bu bir kavga politik bir mesele olan kadın cinayetlerinin çözülmesi ve bir daha çocuk gelin olmasın, öldürülmesin diye “KADIN”, yapılacak kavga. Kasları daha yeterli gelişmemiş, geleceği elinden çalınan, bırakın bilimsel eğitimden madur olmasını, arkadaşları ile halı saha maçına bile gidemeyen çocuk işçilerin okuması, çalışmaması gereken bir kavga. Bu kavga “iş kazası” yalanına karşı ihmalkarlık ve daha fazla kar elde etmek için gerçekleştirilmiş, iş cinayetlerine karşı yapılan kavga.

Bu kavga büyük adam olacaksın diye kandırılan, okulu bitirdiğinde atanamayıp bu yalanla yüzleşen gencin kavgası. Ufacık bedenlerden ufacık yeni yaşamlar dünya ya geldiği için ölümle yüzleşen kız kardeşlerimizin kavgası. 27 mayıs 1995 den bugüne oğluna, kızına sarılamadığı için haykıran cumartesi annelerinin kavgası. Cebinde beş kuruş parası olmayan babanın, okusun diye evladı, harç yatırmak zorunda oluşunun kavgası. Enfilasyon ilizyonu ile televizyonlarda, gazetelerde gizlenen oyunlara karşı bir kavga. ”FETVA” adı altında bizi kullanmak, kandırmak için ortaya koydukları yalanlara karşı bir kavga.

Bu kavga, Giresun daki fındığın, Rize deki çayın, Afyon daki haşhaşın, Edremit teki zeytinin, Tekirdağ daki ayçiçeğinin, Konya daki buğdayın, Samsun daki tütünün, Edirne deki pirinçin kavgası. Bu kavga sendikasız işçinin ve satılmış sendika ağasınına karşı namus kavgası. Sizin olanı sizden çaldıkları, özelleştirmelere karşı kavga. Bu kavga hiç bir gelecek garantisi olmayan, sigortasız işçinin kavgası. Bu kavga hissettiği gibi yaşayamayan erkeğin, kadının yani insanlığın kavgası.

Bu kavga en başında bir olan, birken güçlü olan, gücü kırmak için birbirine kırdırılan Türkün, Kürdün, Lazın, Ermeninin, Rumun, Çerkezin, Alevinin, Sunninin, Yörüğün, Manavı, Tahtacının, Çepninin bir olabilme kavgası. Bu kavga geçmişten gelen büyük insanlık olabilmek için tüm bu kavgaları edip, hakkını haklılığıyla alacak büyük insanlığın gelecek kavgası. Bilge, dürüst ve erdemli olacak büyük insanlığın ilmek ilmek tüm şehrimize örmek için, Bu büyük insanlık kavgası için;

20 şubat Salı 17:00’da ERDEK de

20 şubat Salı 19:30’da BANDIRMA da

21 şubat Çarşamba 13:15’de GÖNEN de

21 şubat Çarşamba 15:15’de MANYAS da

21 şubat Çarşamba 17:30’da SUSURLUK da

22 şubat Perşembe 14:00’de KEPSUT da

22 şubat Perşembe 16:30’da DURSUNBEY de

22 şubat Perşembe 20:00’da BİGADİÇ de

23 şubat Cuma 12:00’da SAVAŞTEPE de

23 şubat Cuma 14:30’da İVRİNDİ de

23 şubat Cuma 19:30’da HAVRAN da

24 şubat Cumartesi 15:00’da EDREMİT de

24 şubat Cumartesi 17:00’da BURHANİYE de

24 şubat Cumartesi 19:00’da GÖMEÇ de

24 şubat Cumartesi 20:30’da AYVALIK da

25 şubat Pazar 18:00’da KARESİ de

26 şubat Pazartesi 19:00 ALTI EYLÜL de

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ilçe binalarımızda bir araya geleceğiz gençlik kollarımızın örgütlenme alanlarıyla bu geleceği örgütleme mücadelesinde edeceğimiz kavgayı büyük insanlık için öreceğiz. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün öğrettiği şiar da 21. yüzyılın Dünyasını “Halk için Halkla Beraber” anlayışı ile daha ileri götürmek için; Tüm genç yoldaşlarımızı ilçelerimizdeki bu buluşmaya en samimi duygularımızla davet ediyoruz.

BU KAVGA GELECEK KAVGASI. SİZİN KAZANACAĞINIZ GELECEĞİNİZİN KAVGASI.

CHP Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Cem KARAGÖL

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?