MANŞETSİYASET

‘CHP İstanbul’da 100 imzayı geçer!’

Yenisoluk.com’da yer alan habere göre Bu kurultayda da İstanbul’un çok önemli olduğunun unutulmaması gerektiğini ve İstanbul delegesinin oylarının İl başkanının iki dudağının arasında olmadığının bilinmesini isteyen kaynaklar, “hafta sonu itibariyle İstanbul delegenin imza sürecini başlatabileceğini hafta içinde ise 100 imzayı kesinlikle geçeceğini” söylediler.

CHP MYK, İnce’nin genel başkanlık çağrısı ardından toplandı. Her zamanki gibi Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK’da seçim sonuçları değerlendirildi, İnce’nin lider değişimi çağrısı gündeme alındı.

Kurmaylar “Cumhurbaşkanı adayının partiden çok oy alması kadar doğal bir durum yok. Bunu kıyaslamak demek ‘ben partiyle yarıştım’ demek anlamına gelir. Eğer partiyle yarıştıysa bu doğru ama rakibi Erdoğan ise doğru değil. Alınan hem yüzde 22.5 da yüzde 30 da bizim oyumuz. Tüm oylarda hepimizin payı var. Bundan yola çıkarak eleştiride bulunanlar başından beri İnce’nin cumhurbaşkanı olmasına değil partiyle yarışmasına odaklananlardır” yorumunda bulunuyor.

‘İMZAYI BULAMAZLAR’ İDDİASI!

MYK üyelerinin ortak görüşünün ise kurultayın toplanamayacağı yönünde olduğu. Kurmaylar, seçimli kurultayın gerçekleşmesi için gerekli olan delegenin yüzde 51 imzanın İnce’ye yakın isimler tarafından toplayamayacağını düşünüyor. Kılıçdaroğlu’nun imza ve kurultay tartışmalarına ilişkin olarak “Örgütün sağduyusuna güveniyorum” dediği biliniyor.

KOLTUK KAYGISI!

Öte yandan görüşlerine başvurduğumuz Muharrem İnce’ye yakın bir siyaset adamı ise; “Genel Başkanın etrafında kimler var malum. Bu kişiler koltuk kaygısıyla Kılıçdaroğlu’na yanlış bilgi vererek kendi koltuklarını sağlama almanın telaşını yaşıyorlar” ifadelerini kullandılar.

İSTANBUL’DA 100 İMZA!

Kulislerde konuşulan en önemli konuların başında ise İstanbul İl Başkanı’nın Kılıçdaroğlu’na verdiği destek! İstanbul’un çok önemli olduğunu vurgulayan siyaset adamları; Bugüne kadar siyaseti genellikle İstanbul örgütü belirlediğini ya da çok etkili olduğunu savundular. Bu kurultayda da İstanbul’un çok önemli olduğunun unutulmaması gerektiğini ve İstanbul delegesinin oylarının İl başkanının iki dudağının arasında olmadığının bilinmesini istedi.  Hafta sonu itibariyle İstanbul delegenin imza sürecini başlatabileceğini hafta içinde ise 100 imzayı kesinlikle geçeceği belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: