GÜNDEMMANŞETRÖPORTAJLARSİYASET

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal Eylem Haber’e konuştu!

Eylem Haber/ANKARA

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal Eylem Haber İmtiyaz Sahibi Orhan Uçar’a açıklamalarda bulundu.24 Haziran sürecinden Mart ayında yapılacak Yerel seçimlere dair açıklamalarda bulunan Önal’ın konuşmalarından satır başları;

Ahmet Önal kimdir?

1983 yılında Kırıkkale’de doğan Ahmet Önal, ilk, orta ve lise eğitimini Kırıkkale’de tamamladı. 2005 yılında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Önal, halen Kırıkkale’de serbest avukatlık yapmakta. Partide il başkanlığı olmak üzere çeşitli görevlerde bulunan Önal, evli ve 2 çocuk babası.

24 Haziran Seçimleri ile ilgili neler söylemek istersiniz?

24 Haziran seçim sonuçları doğru sonuçlar değildir.Halkın iradesinin sandığa yansıdığı bir seçim diyemeyiz. Kırıkkale’de güzel bir seçim süreci geçirdik. Halka indiğimizde esnafa gittiğimizde çok güzel yaklaşımlar ile karşılandık. Başta MKE işçileri olmak üzere Kırıkkale’de taşeron olarak çalışan işçilerin büyük çoğunluğu bizlere oy verdiler ve 27.Dönem Milletvekili olarak Meclise gönderdiler. Köylere gittiğimizde, esnaf ziyaretlerimizde halen bizleri güler yüzle karşılıyorlar.Kırıkkale halkı en çok sokakta alanda bizleri görüyor Ahmet Önal’ı görüyor bu yaklaşım bizlere umut veriyor.

Mart Ayında yapılacak Yerel Seçimler ile ilgili söylemek istedikleriniz nelerdir?

Yerel Seçimler Partilere değil Adaylara oy verilen,Projeye oy verilen idare seçimleridir.Başta Kırıkkale olmak üzere doğru aday ve projeler ile Yerel seçimlerden başarı ile çıkılmaması için herhangi bir neden yoktur.Biz bu seçimlerde Kırıkkalede oylarımızda güzel bir ivme yakaladık.Bu ivme yukarıya doğru sürekli devam ediyor. Yerel Seçimlerde de bu algının ve ilginin katlanarak devam edeceği inancındayım ve bu seçimlerde Kırıkkale de büyük bir oy değişimi ile Sosyal Demokrat Belediyeciliği kuracağımızı sadece Kırıkkale Belediyesi değil yanı sıra İlçe Belediyelerimizden birkaç tane daha yanına katarak güçlü bir Belediyecilik hizmetinin ortaya konulacağının kanaatindeyim.

Milletvekili olmasaydınız Kırıkkale Belediyesine Aday olur muydunuz?

Ben Kırıkkale de İl Gençlik Kolu Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundum.Belki de vatandaşlarımız ilk defa Milletvekili ve Belediye Başkanlarının adının dışında siyasi bir partinin İl Başkanının ismini biliyorlardı. Benim hedeflerimden birisi Partimi hem Kırıkkale de İktidar yapmak hem de Türkiye’de İktidar yapmaktı bir diğeri ise Kırıkkale’nin Milletvekili olabilmekti. Hedeflerimden bir tanesini gerçekleştirdim ve Milletvekili oldum bugüne kadar Belediye Başkanlığı ya da Adaylığı ile ilgili herhangi bir düşüncem olmadı ancak Partim ve Genel Merkezim Milletvekili Adaylığı noktasında değil de Belediye Başkan Adaylığı noktasında bir görev vermiş olsaydı seve seve Kırıkkale’ye hizmet için yine çıkar ve 6 Oklu Bayrağımızı Kırıkkale Belediyesin de dalgalandırmak için tüm gücümle mücadele ederdim.

Neden CHP?

Sosyal Demokratlık özgürlük demektir, Demokrasi demektir insanca hakça bir düzen demektir,Eşit Yaşam hakkı demektir, Hak, Hukuk ve Adalet demektir.

Bunların kime nasıl bir zararı olabilir. Biz vatandaşlarımızın huzurlu bir toplumda yaşamasını istiyoruz, yatağa mutlu girmelerini istiyoruz, geçim derdi olmadan yaşama hakkına sahip olmalarını istiyoruz Biz Yerel de İktidar olduğumuz bölgelerde gerekeni zaten yapıyoruz. Daha önce CHP’ye oy vermemiş yada ilk defa oy kullanacak vatandaşlarımıza bir kez şans vermelerini söylüyoruz. En önemlisi de Önce İnsan diyoruz. Bunun için CHP diyoruz…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: