MANŞETSİYASET

CHP’den Erdoğan’ın sözlerine jet yanıt

ARTI GERÇEK – Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’nin HDP’yi meclise taşıdığını söyledi. “Ülkesini, milletini, Cumhuriyetini, devletini seven her CHP’liyi, bu utanç için partisinin yönetiminden hesap sormaya davet ediyoruz” diyen Erdoğan’a CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’tan “Erdoğan’ın CHP ile ilgili sözleri haddine değildir” yanıtı geldi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

CHP’nin HDP’yi meclise taşıdığını iddia eden Erdoğan “Ülkesini, milletini, Cumhuriyetini, devletini seven her CHP’liyi, bu utanç için partisinin yönetiminden hesap sormaya davet ediyoruz. CHP bu hesaplaşmayı kendi içinde yapmazsa bölücü örgütle arasındaki bağ taktik olmaktan çıkıp asla dönüşecektir. Böyle bir durumda CHP’nin varlığının anlamı kalmayacaktır. Türkiye’nin en eski partisi CHP’yi bu hale getirenlerden tarih ve millet hesabını soracaktır” açıklamalarında bulundu.

“ERDOĞAN TARAFSIZ BİR CUMHURBAŞKANI DEĞİL PARTİ BAŞKANI OLARAK KONUŞUYOR”

Erdoğan’ın bu sözlerini Artı Gerçek’e değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Erdoğan’ın CHP’ye yönelik söylediği sözleri tarafsız ve bağımsız bir Cumhurbaşkanına hiç yakışmadığını ifade etmek isterim. Aslında Erdoğan’ın tarafsız bir cumhurbaşkanı olarak değil, AKP genel başkanı olarak konuşacağını söylemiştik. Cumhurbaşkanı, yürütmenin başı olmakla bir partinin başkanı olmak başka şeylerdir” dedi.

“Erdoğan’ın CHP ile ilgili sözleri haddine değildir. CHP tarihe mal olmuş ve sırtını millete dayayan bir siyasi partidir” diyen Özkoç, AKP’nin 16-17 yıllık bir siyasi parti olduğunu belirtti.

Hem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin ayrışması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Özkoç, “Biz de tam tersi birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz gerektiğini söylüyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: