GÜNDEMMANŞETSİYASET

CHP’den Mamak’a Süpriz Aday

EYLEM HABER/ANKARA

İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin Genel Sekreteri ve başarılı bürokratı Salim Çoruk, Mamak Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Çoruk, doğup büyüdüğü Mamak’a çok şey borçlu olduğunu ve Mamak’ın hak ettiği yerde olmadığını söyledi.
Belediyeciliğe gelince; Kamunun değişik yerlerinde yıllarca yöneticilik yaptım. Memuriyet hayatıma Adalet Bakanlığı’nda başladım. Adalet Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinde görev yaptım. Aksaray Üniversitesi’nde Şube Müdürü ve Fakülte Sekreteri olarak görev yaptım. Daha sonra memuriyet hayatımda böyle bir kuruma yatay geçiş yaparak göreve başladım.

BELEDİYECİLİK VE ÇORUK..

Dünyada belediyeciliğin nasıl yapıldığını, belediyecilik hizmetlerinin nasıl gerçekleştirildiğini yakından görme ve inceleme fırsatımız oldu. Bunu çok merak ediyordum. bu hizmetleri yerinde görmek için ilk işim Türkiye’de ki büyükelçilerle irtibat kurmak oldu. Ankara’da ki değişik ülkelerin büyükelçileri ile temasa geçtim ve birliğimize hiçbir bir yük getirmeden 24 ülkeye gitme fırsatım oldu. Yerinde gittik, gördük ve inceledik. Bu gezilerimiz, ziyaretlerimiz kültürel bir gezi değil, tamamen belediyecilik hizmetlerini, çalışmalarını inceleme çalışmalarıydı.Belediyecilik anlamında bir İngiltere, bir ABD, bir Japonya, İsviçre örneği var, Almanya, Hollanda, Belçika var. Disiplinli bir şekilde bu gezdiğimiz ülkelerde belediyeciliğin nasıl olduğunu, nasıl geliştiğini, nasıl işlediğini, bütçenin nasıl oluştuğunu, seçimin nasıl yapıldığını, bu ülkelerdeki belediye başkanlarının yetkilerinin neler olduğunu, yapılaşmayı yerinde görme imkanı yakaladım. Bunun için ülkeme, birliğime, devletime bir görev borcum var. Tecrübelerim, bilgilerimi, deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

Neden Mamak ?

Çevremde de ciddi olarak çok sayıda arkadaşım, dostum, Mamaklılar Belediye Başkanlığı konusunda beni teşvik ettiler, desteklediler. Başarılısın, azimlisin, her gittiğin yerde başarılara imza atıyorsun diye şahsıma büyük destek verdiler. Neden Belediye Başkanlığını düşünmediğimi dile getirdiler.

 

MAMAK HEDEFLERİ!

Mamak’ı Ankara’nın Göz Bebeği Yapacağız. Ekip Arkadaşlarımız İle Sürekli Proje Üretip Çalışıyoruz. Biz Ekip Olarakta Proje, Strateji Olarakta Hazırız. Projelerimiz İçerisinde Mamak’a Yakışır Ve Mamak’liların gerçek Anlamda ihtiyacı Olan Projeler Hazırlıkladık.
Sözümüz Söz Sloganıyla Ne Vaad Ediyorsak 5 Yıl İçerisinde Hepsini Gerçekleştirecegiz Sözümüz Söz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: