GÜNDEMMANŞETRÖPORTAJLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bizi Kandırdı

Sinan Karaca Öztürk, 1973 doğumlu, ticaretle uğraşan ve 1997 yılından bu yana roman derneklerinde aktif olarak faaliyetler yürütmekte ve Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Başkanıdır. Sayın Karaca evli ve iki çocuk babasıdır.

Sinan Karaca Öztürk Marmara Roman Dernekleri Federasyonunun işlevini ve amaçları hakkında açıklama olarak “Marmara bölgesinde ki romanların sorunlarını çözebilmek için çalışmalar yürütmekteyiz, bu sorunlar; eğitim, istihdam, barınma, özellikle erken yaşta evlenme gibi sorunlar var bunlara çözüm olarak mahalleler de etüt evleri açmaya çalışıyoruz gerekirse siyasilerle kontak kurmaya çalışıyoruz. Roman gençleri hakkında da çalışmalarımız var bu çalışma uyuşturucudan gençlerimizin uzaklaşması için yapılıyor.” Şeklinde dile getirdi.

Gazeteci Serkan Geçici, Sayın Karaca’ya “Türkiye de siyasiler romanlar hakkında konuşmalar yaptılar Sayın Erdoğan ve Kılıçdaroğlu olsun bizler sadece siyasilerin dediklerini bilebiliyoruz gerçek bir romanın sorunu nedir?” şeklinde soruyu yöneltti Sayın Karaca açıklama olarak “yüzeysel olarak az öncede dediklerim aynı yani eğitim, istihdam, ekonomi gibi sorunlarımız var bunları çözmek için ekonomi olması gerekiyor, ekonomi olursa hepsi çalışmalar sayesinde düzelecektir. 2009 yılında Sayın Erdoğan romanlardan özür diledi dedim ki tamam artık düzeleceğiz ama o zamandan bu zamana kadar baktığımız da değişen bir şey yok biz bunun kandırmaca olduğunu görüyoruz. 8 Mart Dünya Romanlar günü Sayın Kılıçdaroğlu bizim etkinliğimize katıldı bir de Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan 11 Mart tarihinde romanlarını ayağına çağırdı buradan da bakıldığında durumun ne olduğu ortaya çıkıyor. İzmir Milletvekili Özcan Purçu mecliste bir önerge verdi dünya da 8 Mart Dünya Roman günü olarak kutlanıyor Türkiye’de de aynı şekilde kutlama olsun diye ama meclis de bu reddedildi, buradan da bakıldığında konuşuluyor ama yapılan bir şeyin olmadığı görünüyor.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sayın Karaca milletvekilliği adaylığı hakkında açıklamasında “bu az önce saydığım sorunları siyasi yolla çözüme kavuşturmayı ve roman davamızı daha güçlü hale getirmek için milletvekilliğini düşünüyorum. Önümüzde 24 Haziran seçimleri var eğer CHP iktidar olursa şuan ki milletvekillerinden daha fazla etkimiz olacak yani iki kat etkimiz olacak bu sayede romanların barınma ve istihdam sorunlarını halletmemiz daha kolay olacak.” Şeklinde dile getirdi.

Gazeteci Geçici, Sayın Karaca’ya “neden Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekiliniği düşünüyorsunuz İyi Parti, MHP, AKP gibi siyasi partilerde var sebebi nedir?” şeklinde soruyu yöneltti Sayın Karaca ise “birincisi biz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılâplarına inanan birisiyiz ikincisi ise ben genel başkanımla yani Kılıçdaroğlu ile görüşmemde nasıl bir baba oğluna öyle bakıyorsa bize de aynı şekilde bakıyordu ve davranıyordu. Genel başkanım Cumhuriyetin getirdiklerinden bahsetti bize örnek olarak da kendisinden bir örnek verdi ve bana söylediği ben Tunceli’den çıkmayı düşünemezdim hatta çıksak bile en fazla Elazığ’a kadar gidebilirdik ama şimdi baktığın da Cumhuriyet Halk Partisinde Genel Başkanım  şeklinde bize eşitliği ve Cumhuriyetin nasıl bir şey olduğunu bu örnekle göstermiş oldu bundan dolayı ki Cumhuriyet Halk Partisini seçtim.” şeklinde sözlerine son verdi.

Röportajın ayrıntılarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: