GÜNDEMSİYASET

ERDOĞAN DİNÇEL’DEN AÇIKLAMA

 

Geçtiğimiz dönem CHP Karabük İl Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Av. Erdoğan Dinçel açıklanan Milletvekili Listeleri ve hakkındaki söylentiler üzerine bir açıklamada bulundu.

 

Sosyal Medya hesabı üzerinden açıklama yapan DİNÇEL’in açıklaması şu şekilde;

 

“DEĞERLİ DOSTLARIM, YOL ARKADAŞLARIM,
Partimizin milletvekili aday sıralaması belli olduktan sonra şahsımla ilgili , beni seven-sevmeyen, destekleyen ve desteklemeyen çevrelerden olumlu-olumsuz yorumlar gündeme gelmektedir. Bu nedenle hem bu yorumları sonlandırmak hemde ulaşmamız gereken iktidar hedefine odaklanmamıza katkı verebilmek amacıyla bir açıklama yapma gereği duydum.
Yaklaşık 30 yıldır SOL-SOSYALDEMOKRAT mücadelenin içindeyim. Hayata Sol’dan bakışım ilk gençlik yıllarımda, üniversite yıllarımda başlar.
Ben bu mücadeleye milletvekili olmak için değil, ÖZGÜRLÜK,EŞİTLİK ve ADALETE olan inancımla atıldım. Bu mücadelemin 20 yılı İl Başkanlığı ve Genel Merkez Yöneticiliği ile geçti.
Hiçbir adayın göreve talip olmadığı,seçilme şansının hiç bulunmadığı dönemlerde partimin bana verdiği görevi , kaybedeceğimi bildiğim halde tereddütsüz kabul ettim.
Hiçbir zaman SOL-SOSYALDEMOKRAT çizgiden sapmadım, EMEK VE DEMOKRASİ mücadelesi veren tüm kurum ve kuruluşların herzaman yanında oldum. Karabük ile ilgili her sorunun çözümüne destek oldum ve bu konuda verilen mücadelelerin hep ön saflarında yer aldım.
Ancak bu kadar uzun süre yöneticilik yapınca ve sorumluluk alınca, ister istemez birçok insanla ters düşebiliyor ve birçok muhaliff biriktirebiliyorsunuz. Hatta bu muhalif tavrı düşmanlığa vardıranlar da olabiliyor. Siyaset yapma tarzınız yerelde birçok arkadaşımıza ters gelebiliyor.
Ama, hiçbirşey yapmayanın, hiçbir mücadele içinde olmayanın ve hiçbir göreve talip olmayanın doğal olarak hiçbir muhalifi de olmuyor.
Ancak ben herşeye rağmen Erdoğan Dinçel olarak hep BURADAYIM , mücadelenin hep içinde ve ön saflarında oldum.
Kazanamayacağımı görünce ve arzuladığım sıralama da olmayınca , KAÇMADIM, mücadeleden UZAKLAŞMADIM.
Kaybedeceğim çok belli iken nasıl sorumluluk alıp aday olduysam, kazanılabilecek bir hedef olduğunda da bu seçimlerde aday adayı oldum. Verdiğim emeğin , mücadelenin bana bu hakkı verdiğini düşündüm.
Ancak her nedense, yıllarca verdiğim emeği gözardı eden bazı arkadaşlar, kişisel nedenlerle beni mücadelenin dışında bırakmak için olağanüstü çaba gösterdiler ve hoş olmayan karalamalar yaptılar.
Bu enerjilerini geçmiş seçimlerde , kazanmaya yönelik kullansalardı belki sonuca çok daha önce ulaşabilirdik.
Herşeye rağmen partimizin yaptığı sıralamaya SAYGI DUYUYORUM.
Şimdi Karabük için ve Ülkemiz için çok hayati bir noktadayız. Artık bize düşen ; hertürlü kırgınlığı ve hatta düşmanlığı unutup , ortak hedefe yoğunlaşmak, PARTİMİZİN BAŞARISI İÇİN mücadele etmektir.
Herşeyi geride bırakıp zafer için elimizden gelen hertürlü çabayı ortaya koymalıyız. Partimize ve ortak hedefimize ulaşma çabamıza zarar verecek hertürlü AÇIKLAMA ve davranıştan uzak durmalıyız.
Bu aşamada ben, Erdoğan Dinçel olarak geçmişte olduğu gibi PARTİM ve ortak hedefe
Ulaşmak için her goreve hazır olduğumu , tüm Arkadaşlarımı da bu mücadeleye destek olmaya beklediğimi ifade etmek isterim.
Hep birlikte TAMAM deme vakti geldi.
AYDINLIK BIR GELECEK İÇİN ,PARTIMİZ CHP İÇİN,MÜCADELE ETMEYE DEVAM.
Sevgi ve saygılarımla.
Av. ERDOĞAN DİNÇEL”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: