GÜNDEMKÖŞE YAZILARIMANŞETSİYASET

Gelin Demokrasi saflarına katılalım…

EYLEM HABER/Bekir Perçin/MUĞLA

Kapitalizmin yarattığı sorunlar işçi ve emekçilerin yaşantılarını felaket hale getiriyor. Hayatımızın tüm alanlarında eşitsizlik yaratıyor. Bir avuç zengin ise onların ürettiği zenginliğin zevkini, sefasını sürüyor. İşçi sınıfının gençleri ise;bu uçurumu iliklerine kadar hissediyor. Gençler geleceklerinden kaygı duymaya başladıkça öfkeleri de çoğalıyor. Genç arkadaşlarımız ise;bu uçurumdan kurtuluşun, her geçen gün artan yoksulluğun tek çözümünün örgütlü mücadeleden geçtiğinin farkında olması gerekiyor.

 

Gelir dağılımındaki adaletsizlikler, eğitim imkanlarının eşitsizliği, ailelerin durumu,çarşı –pazarda krizin derinliği, artık gençlerin öfkesini de yükseltiyor.

 

Ama uzun bir dönem 80’den bu yana darbenin bir silindir gibi geçmesi örgütlü mücadelenin daha da zayıflamasına o dönemin örgütlü sol sosyalist gençlerinin artık günümüzde ortadan kalktığına,lümpen,apolitik hatta anti-politik gençlerin günümüzde var olduğunu biliyoruz.Fakat bu işte aydın ilerici gençlere kalıyor.Genç arkadaşlarını bu krizin yaratanının biz olmadığını eşit adil parasız eğitimin örgütlü olmaktan geçtiğini anlatması gerekiyor.işçi sınıfının mücadele deneyimlerinden,denizlerin mücadelesinden gezi direnişinden kısacası kendi güçlerinden bahsetmeleri gerekiyor.

 

Televizyon, PC oyunları derken hayattan kopup gidiyoruz.

Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla hareket edersek zafer biraz zor kazanılacağa benziyor.

O yüzden yapmamız gereken şey yoksul mahallerden şehre bir gençlik örgütlenmesi yaratmak olmalı.Zaten bu sisteme ve krize öfkeli olan gençler bunu kolaylıkla yapacaklardır.

 

Ellerinden alınan tüm haklar bugün zengin rezidans çocuklarının ellerinde hüküm sürmektedir.Günümüzün çağı teknoloji çağında tüm imkanları bizlerin ellerinden almakta kapitalistlerin çocukları ,o yüzden herkese eşit adil bir gelir sağlanmalı ve bunun adına mücadele edilmelidir.

 

Kapitalistler gençlerin yaşadıkları hayata, insanlara ve tarihe karşı sorumluluk duymasını engellemek için her alanda propaganda yürütüyorlar. İşsizliğe, yoksulluğa mahkûm edilen milyonlarca genç, mücadeleye atılacağına, gelecekten umudunu kesmiş veya sistemin beyinlerine terk ettiği hayallerle yaşıyor. Öğrenci gençlik ise yarış atı gibi birbiri ile yarıştırılıyor. Genç beyinlere “sen kendini kurtar, gerisini boş ver” denerek toplumcu düşünce yok ediliyor. Sürekli daha iyi bir kariyer planlaması ile meşgul edilen gençlerle aydınlık fikirler arasına mesafe konuluyor.

 

İnsan gençlik zamanlarında meraklı, tutkulu, heyecan ve enerji doludur. Bu olumlu özellikleriyle gençler her zaman sınıf mücadelesine güç vermiştir, dinamo görevi görmüştür. Bir yandan geçmiş kuşakların deneyimleri ile kuşanıp diğer yandan yaratıcı özellikleriyle mücadeleyi ileriye taşımışlardır ve taşımaktadırlar. İnsanlığın kurtuluşunu sağlayacak mücadele adalet mücadelesidir.

 

Gelin Demokrasi saflarına katılalım ve mücadele bayrağını daha da yukarı taşıyalım,Mustafa Kemal’in aydınlık ışığında ilerleyelim.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: