logo

Gelin Demokrasi saflarına katılalım…


Bekir Perçin
bekirpercin@eylemhaber.net

EYLEM HABER/Bekir Perçin/MUĞLA

Kapitalizmin yarattığı sorunlar işçi ve emekçilerin yaşantılarını felaket hale getiriyor. Hayatımızın tüm alanlarında eşitsizlik yaratıyor. Bir avuç zengin ise onların ürettiği zenginliğin zevkini, sefasını sürüyor. İşçi sınıfının gençleri ise;bu uçurumu iliklerine kadar hissediyor. Gençler geleceklerinden kaygı duymaya başladıkça öfkeleri de çoğalıyor. Genç arkadaşlarımız ise;bu uçurumdan kurtuluşun, her geçen gün artan yoksulluğun tek çözümünün örgütlü mücadeleden geçtiğinin farkında olması gerekiyor.

 

Gelir dağılımındaki adaletsizlikler, eğitim imkanlarının eşitsizliği, ailelerin durumu,çarşı –pazarda krizin derinliği, artık gençlerin öfkesini de yükseltiyor.

 

Ama uzun bir dönem 80’den bu yana darbenin bir silindir gibi geçmesi örgütlü mücadelenin daha da zayıflamasına o dönemin örgütlü sol sosyalist gençlerinin artık günümüzde ortadan kalktığına,lümpen,apolitik hatta anti-politik gençlerin günümüzde var olduğunu biliyoruz.Fakat bu işte aydın ilerici gençlere kalıyor.Genç arkadaşlarını bu krizin yaratanının biz olmadığını eşit adil parasız eğitimin örgütlü olmaktan geçtiğini anlatması gerekiyor.işçi sınıfının mücadele deneyimlerinden,denizlerin mücadelesinden gezi direnişinden kısacası kendi güçlerinden bahsetmeleri gerekiyor.

 

Televizyon, PC oyunları derken hayattan kopup gidiyoruz.

Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla hareket edersek zafer biraz zor kazanılacağa benziyor.

O yüzden yapmamız gereken şey yoksul mahallerden şehre bir gençlik örgütlenmesi yaratmak olmalı.Zaten bu sisteme ve krize öfkeli olan gençler bunu kolaylıkla yapacaklardır.

 

Ellerinden alınan tüm haklar bugün zengin rezidans çocuklarının ellerinde hüküm sürmektedir.Günümüzün çağı teknoloji çağında tüm imkanları bizlerin ellerinden almakta kapitalistlerin çocukları ,o yüzden herkese eşit adil bir gelir sağlanmalı ve bunun adına mücadele edilmelidir.

 

Kapitalistler gençlerin yaşadıkları hayata, insanlara ve tarihe karşı sorumluluk duymasını engellemek için her alanda propaganda yürütüyorlar. İşsizliğe, yoksulluğa mahkûm edilen milyonlarca genç, mücadeleye atılacağına, gelecekten umudunu kesmiş veya sistemin beyinlerine terk ettiği hayallerle yaşıyor. Öğrenci gençlik ise yarış atı gibi birbiri ile yarıştırılıyor. Genç beyinlere “sen kendini kurtar, gerisini boş ver” denerek toplumcu düşünce yok ediliyor. Sürekli daha iyi bir kariyer planlaması ile meşgul edilen gençlerle aydınlık fikirler arasına mesafe konuluyor.

 

İnsan gençlik zamanlarında meraklı, tutkulu, heyecan ve enerji doludur. Bu olumlu özellikleriyle gençler her zaman sınıf mücadelesine güç vermiştir, dinamo görevi görmüştür. Bir yandan geçmiş kuşakların deneyimleri ile kuşanıp diğer yandan yaratıcı özellikleriyle mücadeleyi ileriye taşımışlardır ve taşımaktadırlar. İnsanlığın kurtuluşunu sağlayacak mücadele adalet mücadelesidir.

 

Gelin Demokrasi saflarına katılalım ve mücadele bayrağını daha da yukarı taşıyalım,Mustafa Kemal’in aydınlık ışığında ilerleyelim.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TÜRKİYE EKONOMİSİ ÜZERİNE 1

  20 Aralık 2018 GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, MANŞET, SİYASET

  Eylem Haber/ANKARA/Aydan Kelam Geçtiğimiz günlerde TÜİK(Türkiye İstatistik Kurumu) verilerinin açıklanmasıyla etkisini fazlasıyla hissettiğimiz krizin sayılarla tescilini görmüş olduk. İşsizlik geçen yıla oranla 0.8 artışla yüzde 11.4, Genç işsizlik oranı(15-24 yaş) geçen yıla oranla 1.6 artışla yüzde 21.6 oldu. İşsiz sayısı geçen yıla göre 330 bin kişi artarak toplamda 3 milyon 749 bin kişiye ulaştı. Sayıları bir kenara bırakacak olursak ortalama her 5 gençten 1'i işsizdir. Türkiye'de genç nüfusun(15-24 yaş) 12 milyon 983 bin (%16...
 • Ha Babam De Babam…

  29 Kasım 2018 GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, MANŞET, SİYASET

  Eylem haber/ANKARA/Sevgül Bulut Malum ülkemiz yine bir seçime hazırlanıyor. Adaylar belirleniyor , partileri en iyi şekilde temsil edecek kişilerin tespitleri yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi de kendine göre adaylar belirliyor isimler yavaş yavaş ortaya çıkıyor .Peki bu kişiler neye göre seçiliyor ? Kimler karar veriyor ?Seçilen adaylar parti değerlerine sahip çıkan kişiler mi? Parti üyelerinin desteklediği , üyelerin içine sinen , canı gönülden çalışmaya şevk veren isimler mi ? Yoksa yine çatı aday , herkesi temsil edecek sağdan da o...
 • LİDERLİK…

  13 Kasım 2018 GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, MANŞET, SİYASET

  Eylem Haber/ANKARA/Sevgül Bulut Nedir liderlik? Lider ya da Önder, bulunduğu çevreye yarar sağlayan, süregelen gelenekte köklü değişiklikler yapan, çevreyi yönetmek için, sorumluluğu; sezgi, zeka ve bilgiye dayalı karar ve uygulamalarla taşıyan kişiye denir. Lider; elindeki gücü kullanabilme kapasitesine bağlı olarak, çevresini etkileyen kişidir. Evet bu tanıma bakarsak bizim liderde! bulunduğu çevreye çevresindekilere yarar sağladı tabularımızı yıktı mesela doğruluğun dürüstlüğün para etmediğini gösterdi bize ve ardından kitleleri s...
 • Adım Adım Yerel Yönetime!

  09 Kasım 2018 GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, MANŞET, SİYASET

  Eylem Haber/ANKARA Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir değerlendirmesinde, “İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder” demişti. Rakamlar, Erdoğan’ın endişesini haklı çıkaran bir İstanbul tablosu ortaya koyuyor. 16 Nisan 2017 Anayasa referandumunda İstanbul’da seçmenin yarıdan fazlası “hayır” oyu kullandı (yüzde 51.35). 24 Haziran 2018’de, Cumhur İttifakı (AKP-MHP) yüzde 51 oy aldı. Bu oyların yüzde 42.7’si AKP’nin, yüzde 8.3’ü MHP’nindi. 2014 yerel seçimlerinde AKP adayı Kadir Topbaş yüzde 47 alırken, CHP adayı Mustafa Sarıgül yüzde 4...