GÜNDEMKÖŞE YAZILARIMANŞETSİYASET

Ha Babam De Babam…

Eylem haber/ANKARA/Sevgül Bulut

Malum ülkemiz yine bir seçime hazırlanıyor. Adaylar belirleniyor , partileri en iyi şekilde temsil edecek kişilerin tespitleri yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi de kendine göre adaylar belirliyor isimler yavaş yavaş ortaya çıkıyor .Peki bu kişiler neye göre seçiliyor ? Kimler karar veriyor ?Seçilen adaylar parti değerlerine sahip çıkan kişiler mi? Parti üyelerinin desteklediği , üyelerin içine sinen , canı gönülden çalışmaya şevk veren isimler mi ?
Yoksa yine çatı aday , herkesi temsil edecek sağdan da oy alabileceği düşünülüp aslında partili olmayan ancak sırf bu ince hesaplar için ortaya atılan isimler mi var gündemde.
Parti tabanının ısrarla içimizden biri olsun serzenişlerine genel merkez kulak mı tıkıyor. Peki neye yarıyor bizden olmayanların bir yerlere aday gösterilmesi . Partimizin oylarında bir artış var mı ?

Sıradan bir üye olarak net fikrim HAYIR. Ankara Büyükşehir’e daha önceden de aday gösterilen Sayın Yavaş doğru bir isim mi . Büyükşehir’i kaybettiğimizin arefesinde partiden istifa etmesi ne ile açıklanır. Partimiz onun için bir basamak mıydı ? Hadi o istifa etti çekti gitti bu isimde ısrar edenler vicdan azabı duymadı mı? Görüyoruz ki zerre kimsede uslanma yok. İl yönetiminin ve ilçelerinin hatta üyelerin ısrarla kendi içimizden biri olsun söylemleri ,genel merkeze gönderilen raporlar neden dikkate alınmıyor. Alınmıyor ise neden bu kadar insanı boşa elde tutuyorlar.

Büyükşehir’e kendi içimizden bir kadın aday ,neden düşünülmüyor?Partimizin tüzüğünde kadın kotası maddesi yer alırken ,bu neden dikkate alınmıyor. İstanbul İl Başkanının bir kadın olması ve bu İl Başkanının İstanbul a nasıl bir hava kattığı görünmüyor mu? Ata’nın kadınlara verdiği önem ,onları her alanda öne çıkarma çabası Cumhuriyet Halk Partisi tarafından neden benimsenmiyor? Her alan çalışmalarında kadınları alanlara dökenler kadın elinin nimetlerinden neden faydalanmaz.
Ha babam de babam nereye kadar !…….

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: