GÜNDEMMANŞETSİYASET

Kocaoğlu’ndan delegelerle telefon mesaisi

GERÇEKİZMİR – Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin 24 Haziran’daki seçimlerden partisinden 8 puan fazla oy oranı yakalamasıyla başlayan olağanüstü kurultay tartışmaları muhaliflerin düğmeye basmasıyla harekete dönüşmüştü.

Partide Muharrem İnce’yi destekleyen muhalifler hafta başında 81 ilde kurultay için noter aracılığıyla resmi imza hareketi başlatmıştı.

İmza hareketi öncesi kurultay tartışmaları sürecine yaptığı çifte ‘değişim’ açıklamasıyla damga vuran Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun muhaliflerin düğmeye basması sonrası tavrı merak konusu olmuştu.

Hareketin başlamasından bu yana geçen 4 günde delegelere imza için herhangi bir telkinde bulunmayan Başkan Kocaoğlu hamlesini yaptı.

Kocaoğlu’nun İzmirli kurultay delegelerine telefon açarak ‘imza mesajları’ verdiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Kocaoğlu telefon mesaisinde delegelere “İş bitmiştir, dışarıda kalmamak lazım… Yine de karar sizin… Ben gerekli mesajları vermiştim ancak Genel Merkez bu mesajları almadı” mesajını verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: