GÜNDEMKÖŞE YAZILARIMANŞETSİYASET

LİDERLİK…

Eylem Haber/ANKARA/Sevgül Bulut

Nedir liderlik?
Lider ya da Önder, bulunduğu çevreye yarar sağlayan, süregelen gelenekte köklü değişiklikler yapan, çevreyi yönetmek için, sorumluluğu; sezgi, zeka ve bilgiye dayalı karar ve uygulamalarla taşıyan kişiye denir. Lider; elindeki gücü kullanabilme kapasitesine bağlı olarak, çevresini etkileyen kişidir.

Evet bu tanıma bakarsak bizim liderde! bulunduğu çevreye çevresindekilere yarar sağladı tabularımızı yıktı mesela doğruluğun dürüstlüğün para etmediğini gösterdi bize ve ardından kitleleri sürükledi , sürüklüyorda kimse hesap sormuyor sormak dahi istemiyor yapmışsa doğrudur diyorlar. gücünün farkında kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyor bizimle alkışlar gırla …

Ya biz ne yapıyoruz sözde aydın sözde gidişatın farkında olanlar liderimizin yaptıklarını kabul etmeyen cenah ;bakıyoruz olana bitene bakıp gündemi ağam belirlesin biz iki laf yazalım kapansın mevzu sonra ağam bir laf daha söylesin önceki unutulsun yenisi gündem olsun falan filan….

He babam daha çok bekleriz yerelde ve genelde iktidar olmayı Suni gündemlerle biz uyutulurken atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti biz ne kadarda Üskadardan bu yan kimin looo desekte bizi biz yapan değerlerde altüst oldu. Kendi içinde ilkelerini yaşayamayanlar değerlerini anlatamayanlar ülkenin geleceğine etki edemez :
1- Cumhuriyetçilik
2- Milliyetçilik
3- Halkçılık
4- Devletçilik
5- Laiklik
6- İnkılapçılık veya devrimcilik…
6 ok deyip meydanlara çıkanlar bu 6 ilkeyi özümseyip anlamış mı acaba ?

Yoksa kapılmışlar bir girdaba bizlerin hissiyatlarıyla oynayıp onlarda bize ağababalık mı yapıyor .
Lider deyip ardına takıldıklarımızın hesaplarında bizi kurtarmak ,umutlarımızı yeşertmek var mı ? Ya da zaten batan gemide filikalarını alıp kaçmak mı var?
Ey umut sen hep var olacaksın son nefese kadar……

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: