GÜNDEMMANŞETRÖPORTAJLAR

Nerede İnşaat Varsa Biz Oradayız

İstanbul Harita ve Kadastro Mühendisler Odası Başkanı Alişan Çalcalı Eylem Haber’e konuştu. Oda hakkında açıklamalarda bulunan Sayın Çalcalı “bu meslekten mezun olanların belediyeler de çalışmalar gösterebileceğini ve inşaat sektörünün olmazsa olmazı olan harita ve kadastro mühendisleri bir şehrin düzenini sağlayan en etkili kişilerdir” şeklinde açıklamalarda bulunan Sayın Çalcalı Odanın anayasanın 135. maddesine göre kurulan bir kuruluş olduğunu ve Genel Merkezin Ankara da olduğunu belirtti.

Sayın Çalcalı bir şehrin düzenin kendilerinden geçtiğini ve “bir şehir de trafik ya da inşaatlar da imar sorunları var ise burada harita ve kadastro mühendislerinin önerilerinin alınmadığını anlayabilirsiniz” şeklinde ifadeler belirtti.

Sayın Çalcalı harita ve kadastro mühendislerin görevlerini hakkında “nerede bir inşaat var ise biz oralarda çalışmalar gösteririz bunlara örnek vermek gerekirse metro, asfalt,  bina vb. bizler yapılacak olan bir inşaatın çevre faktörlerine uygun olmasını, toprak yapısının yapılacak olan inşaata uygun olup olmadığı gibi araştırmalar yapan bir meslek dalıyız buradan da anlaşılacağı gibi biz olmazsak olmazlardanız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Röportajın ayrıntılarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: