10 Kişiden 1 Kişi Dolandırılmakta

Son yıllarda yaşanan dolandırıcılık olaylarından dolayı birçok insan mağduriyet yaşamakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre normal insanlar ve şirket sahipleri 10 yıl önceye göre daha çok dolandırılmakda ve araştırmada 10 kişiden 1 kişinin dolandırıldığı ortaya çıktı.

 

Araştırmada en çok şirket sahipleri dolandırılmakda olduğu ortaya çıktı. Birçok insan iş yapmak isteyip işlerin olmaması ya da kandırılarak işlerin yapılmaması gibi durumlar yaşamakta. Savcılığa dolandırıcılık için başvurulduğunda birçok konuda avukatlara yönledirmekteler; dolandırılan kişide dolandırıldığından dolayı parası da bulunmamakta bunun üzerine dolandırılmasıyla insanlar kalmakta.

 

Birçok şirket sahibi kişiler bu dolandırılma olaylarından dolayı şikayet iletmekte ve istekleri bulunmakta, istekleri ticarette güvenin artması için dolandırıcı cezalarının daha fazla olmasını istemekteler ve dolandırılan kişi avukattan önce devlet yardım etmesini istemekteler.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı