12 Milyon İnsan Türkiye’ye Geldiği Ortaya Çıktı

Ajans Press, turizm başlığı altındaki basın haber adetlerini incelediğini ve Ajans Press’in dijital arşivinden derlediği bilgilere göre 2019 başından bu zaman kadar turizm başlığı altında 145 bin 80 haber çıktığının görüldüğünü belirtti. Sadece son 3 ayda çıkan haber adedinin 56 bin 763 olduğu Ajans Press tarafından belirtildi. Turizmdeki hareketliliğin medyaya da yansıdığı görülürken, turizmdeki gelir artışının da aynı şekilde medyada yer aldığı görüldüğü belirtildi. Bayram tatilinin yaklaşmasıyla beraber, turizm sektörünün tatil beklentisi de en çok konuşulan başlıklar arasına girdiği araştırma sonucunda çıktığı belirtildi. Turizmciler, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasını savunurken, iş dünyası ise çalışma motivasyonunu olumsuz etkileyecek düşüncesiyle tatilin uzamasına sıcak bakmadığı belirtilmekte.

 

Ajans Press ve ITS Medya’nın Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden elde ettiği bilgilere göre, 2019 yılının ikinci çeyreğindeki turizm geliri geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 13,2 artarak 7 milyar 973 milyar 963 bin dolara ulaştığı belirlendiği belirtildi. Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15,3 artarken, 12 milyon 762 bin 346 kişi olduğu saptandı bilgisi aktarıldı. Bu kişilerin de yüzde 90,1’ini yabancılar oluştururken, yüzde 9,9’unu yurt dışında ikamet eden vatandaşların oluşturduğu gözlendiği Ajans Press tarafından söylendi.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı