3. Köprü Halka Zarar Ettiriyor

İstanbul'a 3. Köprü yapılması Türkiye'de birçok kez gündeme gelmiş bir konu bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre birçok araç sahibi 3. Köprü yani Yavuz Sultan Selim Köprüsünden geçerken çok zarar ettiğini belirtmekte. Zarar edilen durumlar: mazot, zaman, geçiş ücreti olmak üzere üç sebepten dolayı çok zarar ettiğini belirtmekte.

 

Araştırma 15 Temmuz Şehitler Otogarında şoförlerle ve nakliyat şirketi olan şirket sahipleri ile yapıldı. Yavuz Sultan Selim Köprüsünün yapılması halka kar ettirmesi gerekirken zarar ettirmesi halk tarafında olumlu karşılanmamakta.

 

Bir nakliye aracı normal şartlarda Amasya'dan İstanbul'a gelmesi 10 saat sürmekte ama Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçiş zorunlu olduğundan dolayı 12 saatte İstanbul'a gelebilmekte. Köprüden geçtiğinde ise hem köprü ücreti ödemekte hem de zaman ve mazottan kayıp yaşamakta durum bu olunca ürün ve hizmetlerde zamlar olması normal bir hale geldi.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı