5 Aileden 4’ü Eğitim Sistemini Yeterli Bulmadığı Ortaya Çıktı

Türkiye'de eğitim sisteminde sorun olduğu bilinmektedir bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre 5 aileden 4 tanesi çocuklarının aldığı eğitimi yeterli bulmadığı ortaya çıktı. Araştırmada insanlar güçlü bir eğitim olmadığını belirtti.

 

Araştırmada 122 aile ile iletişime geçildi. Araştırma Türkiye çapında yapıldı. Ortalama bir ailenin 2 çocuğu bulunmakta ve iki çocuk eğitim sistemi sorgulandı.

 

Araştırmada en çok ilköğretim ve lise eğitim sisteminin beğenilmediği ortaya çıktı. Üniversite eğitim sisteminde okul farkı olduğundan dolayı insanlar okula bağlı şeklinde cevaplar verdiler.

 

Eğitim sisteminde çocuklar okuldan mezun olduktan sonra iş bulma konusunda zorluk çektikleri araştırma sonucu ortaya çıktı. Araştırmada yeni mezun olan 5 çocuktan 3 tanesi iş bulamadığı ortaya çıktı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı