5 Esnaftan 1 Tanesi Kira Ücretine Çalıştığı Ortaya Çıktı

Türkiye'de son zamanlarda esnaflar ekonomik sorunlar yaşanmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'de 5 esnaftan 1 tanesi kira ücretine çalıştığı ortaya çıktı. Doların yükselmesi ve maliyetlerin artması yüzünden esnafların kazançlarının düştüğü araştırmada ortaya çıktı.

 

Esnaflar ürün ücretleri arttırdığında müşteriler ürünleri almakta zorluk çektiklerini belirtmekte. Esnaflar ürünlerin üzerine %30 ile %40 arasında kar koyarak sattıklarını belirtmekte.

 

Esnaflar büyük marketlere karşı yenik düştüklerini ve gün geçtikçe büyük marketler çoğaldıkları için karlarının sürekli düşüş gösterdiğini belirtmekteler. Esnafların en çok zorlandıkları kira ödemeleri olduğu araştırmada ortaya çıktı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı