5 Öğrenciden 2 Tanesi Spor Yapmıyor

Türkiye'de birçok öğrenci spor yapmakta ve yapamayanlarda olduğu bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre 5 öğrenciden 2 tanesinin sporla ilgilenmediği ortaya çıktı. Öğrenciler okulda beden eğitimi dersinde hiç bir spor yapmakdıkları oturup zaman geçirdikleri araştırma sonucu ortaya çıktı. Öğrenciler ağırlıkla bilgisayar başında zaman geçirdiği ya da derslerine çalıştığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Spora eğilimi olmayan öğrencilerin derslerinde daha çok çalışkan olduğu sporla zaman geçirenlerin derslerinde düşüşler olduğu bilgisine ulaşıldı. Öğrenciler arasında en çok yapılan sporun futbol olduğu ardından basketbol olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Futbol oynayan öğrenciler derslerine daha az odaklandıkları ve diğer spor dallarında spor yapan öğrenciler dersden fazla uzaklaşmadıkları araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve spor uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 102 insanla ve 20 spor uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Spor Uzmanları Konuştu

 

Spor uzmanları ders ve sporun faaliyetinin aynı anda yapılmasının zor olduğunu ikisinde başarmanın kolay olmadığını belirtti. Genelde çocuklar okul ya da spor seçmek zorunda kaldığını spor uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı