AVM’ler Parayı Kaldırıyor

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Perakende Ciro Endeksi’nin mayıs ayı sonuçları açıklandı, sonuçta 2018 yılının mayıs göre artış bulunmakta. Her ay düzenlenen raporda AVM'lere gelen kişilerin sayısı düştüğü ortaya çıktı bir yanda da kazançlarının arttığı ortaya çıktı.

 

Enflasyonla, 2018 mayıs ayı ile 2019 mayıs ayı karşılaştırması yapılarak çıkan sonuçta %23, 1 oranında kar ortaya çıktı. Karın yanında 2018 mayıs ayına göre %1, 1 oranında AVM ziyarettleri azaldığı da ortaya çıktı.

 

AVM'lerin en çok giyim alanında çok kazandığı ortaya çıktı, açıklama olarak "Mayıs ayında, kategoriler bazında m2 verimliliğinde en yüksek artış giyim kategorisinde yaşandı. Giyim kategorisi m2 verimliliği geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre enflasyondan arındırılmadan yüzde 31,3 oranında bir artış kaydetti." şeklinde rapor için açıklama yapıldı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı