Bankalar İşçi Alamıyor

Türkiye'de birçok banka olduğu bilinmekte ve çok insanlar çalıştırdıkları da bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre bankalar işçi alımlarını durdurduğu ve şube açılışlarını azalttıkları ortaya çıktı. Bankalar ekonomik krize karşı önlem aldığı ve Türkiye'de en güçlü bankalar bile işçi çıkardığı, şube açılışlarını durdurduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Bankalar sürekli faiz düşmesinin kendilerini etkilediğini ve yeterli faiz alamadığında büyüyemedikleri buda işçi alımı ve şube alışını etklideğini belirttiği araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Türkiye'de bankalar çok işçi çalıştırdığı ve ekonomik krizden dolayı işçi çıkardıkları bilgisine ulaşıldı. Bankalar 2015 yılındaki faiz oranlarını uygulandığını buda bankaları gerilettiğini belirttikleri araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve banka yöneticileri görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 118 insanla ve 5 banka ile görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Banka Yöneticileri Konuştu

 

Banka yöneticileri bankalarının düzgün yönetilmesi gerektiğini ve siyasete bulaştırılmaması gerektiğini belirtti. Siyaset yüzünden bankalar zarar etmeye başladığını banka yönetcileri belirtti. Banka yöneticileri faizlerin normale dönmesi gerektiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı