Bebekler 3 Ayda Bir Kontrol Edilmeli

Türkiye'de yeni doğan bebekler bulunmakta ve hastalanan bebeklerin olduğu da bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre ailelerin bebeklerini en az 3 ayda bir doktor kontrolüne götürmesi gerektiği ortaya çıktı. Bebeklerin vücutlarının yeni geliştiği için ve bağışıklık sistemlerin çok güçlü olmadığından dolayı hastalık kapmaları yüksek olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Bebeklerin en çok kapıldığı hastalık cilt sorunları olduğu diğeri bir tanesi ise tuvaletlerini zor yaptığı araştırmada çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Bebekler bakılırken soğuk odalarda olmaması gerektiği ve ilk 6 ay boyunca sürekli annesinin yanında kalması gerektiği bilgisine ulaşıldı. Bebeklerde ufak sorunlar göründüğünde bunların doktora erken iletilmesi gerektiği ve ihmal edilmemesi gerektiği araştırmada çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma uzman doktorlarla ve bebek uzmanlarıyla görüşmeler yapılarak gerçekleştirildi. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 10 uzman doktorla ve 5 bebek uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Uzman Doktorlar Konuştu

 

Uzman doktorlar yeni doğan çocuklarda hastalık başlangıçları görüne bildiği ve bu durumda erken teşhisin çok önemli olduğunu belirttiler. Erken teşhis de bebeklerin birçok hastalıktan kurtuldukları ve bu konun çok önemli olduğu uzman doktorlar belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı