Bilgisayar Parçaları Gelişiyor

Dünyada en iyi teknolojiler arasında bilgisayar olduğu bilinmekte ve bilgisayarlar sürekli gelişmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre dünyada bilgisayar parçalarının yani donanımlarının çok geliştiği ortaya çıktı. Bilgisayar parçaları içinde en çok işlemci geliştiği ve ardından ekran kartının geliştiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Ekran kartı oyunlar için çok geliştiği ve çok canlı görseller gösteren ekran kartları olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. İşlemci bilgisayarın en önemli parçası olduğu ve 4 çekirdekli işlemcilerin olduğu yani 4 beyinli işlemciler olduğu bilgisine ulaşıldı. Türkiye'de insanların bilgisayar alma sebeplerinin %50'si çocukların için olduğu %50'si şirketlerin aldığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Şirketler bilgisayarla birlikte laptop ve tablet aldıkları bunu da dışarıda çalışanları için aldıkları araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve teknokoji uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 124 insanla ve 12 teknoloji uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Teknoloji Uzmanları Konuştu

 

Teknoloji uzmanları bilgisayar parçalarının çok hızlı geliştiğini ve HP marka ürünlerin çok kaliteli olduğunu belirtti. HP marka ürünlerin Alman marka olduğu ve çok beğenildiğini teknoloji uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı