Binalar Rüzgarı Kesmekte

İstanbul'da birçok bina bulunmakta ve bu binaların birçok zararı olduğu söylenmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre İstanbul'da binaların fazla olması rüzgarın önünü kesmekte buda İstanbul'da sıcaklığın önüne geçilmemesine neden olan sebeplerin arasında olduğu görünmekte. İstanbul'da hem sıcaklık hem de nem bulunmakta ve son olarak binalarda rüzgarı kesmekte bu nedenlerden dolayı İstanbul'da klimasız mekan kalmamış gibi görünmekte.

 

İstanbul'un 3 tarafı denizle kaplı ve birçok yeşillik alanı olan bir şehirdi ama yapılan binalar yüzünden birçok yeşil alanlar yok oldu.

 

Araştırmaya göre boş olan alanlarda ve ağacın fazla olduğu yerlerde rüzgar daha çok olduğu ortaya çıktı. İstanbul'da olan ağaç ve boş olan alan sayısı az olduğundan dolayı İstanbul'da rüzgar yeterince esmemekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı