Bluetooth Kulaklıklar Araştırıldı

Türkiye'de birçok insanın kulaklık kullandığı bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre kulaklıklar içerisinde en çok bluetooth kulaklığa ilgi olduğu ortaya çıktı. Bluetooth kulaklık sayesinde insanların kablo kullanmadığı ve sürekli kulaklık alma zorunluğu olmadığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Bluetooth kulaklık şarjlı bir cihaz olduğu ve sadece kulaklık olan modelleri olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Bluetooth kulaklık 60TLden başlayıp 1000TLye kadar olduğu ve kaliteye göre birçok ürün farkı olduğu bilgisine ulaşıldı. Bluetooth kulaklıklar içerisinde tws model olan ürünlerin çok satıldığı ve son zamanda moda olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Bluetooth kulaklık sayesinde insanların çok rahat ettiği ve kablo olmaması, dayanıklı olması her insanı almaya yönelttiği araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve teknoloji uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 135 insanla ve 14 teknoloji uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Teknoloji Uzmanları Konuştu

 

Teknoloji uzmanlar bluetooth kulaklıklarının çok iyi olduğunu ve özellikle kablo olmaması çok iyi olduğunu belirtti. İnsanların 2 ayda bir kulaklık aldıkları bluetooth kulaklık sayesinde 1 yılda bir kulaklık aldıkları teknoloji uzmanları tarafından belirtildi.

İlgili Makaleler

Kapalı