Böbrek Taşı Nedir?

Türkiye'de birçok insan börek taşı düşürmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmada böbrek taşını neler tetikler, nasıl düşürülür bu konulara değinildi. Böbrek taşı insanların böbreğinde taşın takılmasına denilmektedir.

 

Araştırmada böbrek taşı insanların yediklerinden dolayı oluşan bir taş olduğu ortaya çıktı. Ağırlıklı olarak süt ürünleri, gazlı içecekler, et gibi yiyecek ve içeceklerden dolayı böbrek taşı oluştuğu bilgisine ulaşıldı. Böbrek taşı az hareket eden insanlarda da oluştuğu bilgisi araştırmada çıkan sonuçlar içerisinde yer aldı.

 

Böbrek taşı düşürme konusunda yapılan araştırmada en çok su içilmesi gerektiği uzman doktorlar tarafından belirtmekte. Fiziksel olarak böbrek taşı düşürme konusunda yapılan araştırmada zıplayarak, hoplayarak böbrek taşı düşürebilinmekte olduğu ortaya çıktı.

 

Araştırmada böbrek taşını sürekli düşüren hastalar olduğu da ortaya çıktı, bu hastalara ise taş hastası denilmekte. Taş düşüren hastalar doğum yapan bir kadının sancısı kadar ağrılar yaşadıklarını belirtmekteler.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı