Burger King ve McDonald Kapitalizme Güç Katıyor

Türkiye'de birçok yabancı yatırımcı bulunmakta; bunun üzerine gelen yatırımcılar ve dünyaca güçlü olan şirketler Türkiye'de kapitalizmi arttırdığı ortaya çıktı. Konu hakkında Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre yabancı şirketler Türkiye'de ağır şartlarda insanlar çalıştırmakta, bunlara örnek Burger King ve McDonald bu şirketlerde 18 yaşının altında kişiler çalıştırılmakta ve bu kişiler düşük ücretlerle çalıştırılmakta.

 

Yapılan araştırmada çalıştırılacak kişilerde seçici olunmadığı görünmekte işe bir kişi alınırken tertip düzenine bakılmadan hatta kollarında jilet kesikli olan insanları bile işe alındıkları göründü.

 

Dünyaca ünlü Burger King ve McDonald da kasalarından birçok kez eksik para çıktığı görünmüş ve kasada ki paraların çalındığı durumlar bile olduğu bilinmekte. Bu şirketlerin şubeleri çok sakıncalı çalışma koşulları sağladıkları araştırmalar sayesinde ortaya çıktı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı