Bursa Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 4 ay önce Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi’ açılmıştı. Trafik kazasına maruz kalan veya sokakta hasta ve bitkin halde bulunan kedi ve köpekler ağırlıklı olarak tedavi merkezine getirildiği Büyükşehir Belediyesi tarafından belirtildi.

 

Sahipsiz sokak hayvanlarına son4 ayda 339 tedavi, 352 parazit uygulaması, 341 kısırlaştırma, 123 aşılama, 280 acil müdale yapıldı ve 25 farklı operasyon gerçekleştirildi.

 

Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi’nde görevli Veteriner Hekim Nuri Açık, gelen vakaların büyük bölümünün trafik kazasına maruz kalmış veya acil kanaması bulunan hayvanlar olduğunu söyledi. Vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’nin Alo 153 hattı veya Beyaz Masa birimi üzerinden kolaylıkla merkezle temasa geçebileceğini hatırlatan Açık, sokak hayvanlarının hayvan severler ve Büyükşehir Belediyesi sayesinde sahipsiz olmadığını kaydetti.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı