Büyük Şirketler İşçi Çıkarıyor

Türkiye'de birçok büyük şirket olduğu bilinmekte ve onlara da ekonomik kriz etkilediği bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre büyük şirketlerin işçi çıkardığı ortaya çıktı. Büyük şirketler holding, bankalar, yatırım şirketleri olduğu ve en çok para kazanan sektörler olmasına rağmen birçok işçi çıkardıkları araştırma sonucu ortaya çıktı. Türkiye'de en çok bankaların para kazandığı ve onlarda ekonomik krizden etkilenmemk için önlemler aldığı bunun içinde işçiler çıkardıkları araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Türkiye'de en büyük şirketler grubu olarak bilinen Koç Holdinge bağlı olan Yapıkredi bankası yüzlerce işçi çıkardığı bilgisine ulaşıldı. Yapıkredi Türkiye'de özel bankalar arasında çok güçlü olduğu bilindiği ve yüzlerce şubesi olduğu buna rağmen işçi çıkarmak zorunda kaldığı araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve ekonomi uzmanlarıyla görüşmeler yapılarak gerçekleştirildi. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 109 insanla ve 6 ekonomi uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Ekonomi Uzmanları Konuştu

 

Ekonomi uzmanları Türkiye ekonomisinin nereye gideceğini bilinmediğini bundan kaynaklı yatırımcıların yatırım yapmadığını belirtti. Yatırım olmazsa işsizlik ve dolar artması, üretimin azalması olacağını ekonomi uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı