Çiftçi Desteklenirse Ucuz Yemek Var

Türkiye'de enflasyonu etki eden dallardan bir tanesi gıda olarak bilinmekte, çıkan sonuçlara göre gıda enflasyonu %30 dayanmış durumda bunun üzerine Eylem Haber araştırma gerçekleştirdi, araştırmada enflasyon nasıl düşer bu araştırıldı. Devletten yapılan desteklerin yanlış olduğu ortaya çıktı.

 

Araştırmayı hem gazeteciler yaptı hem de çiftçilere sorular soruldu bu insanlar daha önce çiftçiyken çiftçiliği bırakan insanlar, bırakma sebepleri ise maliyetlerin yüksek olduğunu belirttiler.

 

Araştırmada çıkan sonuçta insanlar girdi maliyetlerinde düşüş istemekte yani mazot, gübre vb gibi çiftçilik için gerekli olan materyaller de fiyatlarının düşmesi gerek. Çiftçi desteklenirken Türkiye'de gıda yetersizliği olduğunda ithalat yapılmalı gereği olmadan fazlası ithalat yapılmamalı bu şekilde ilerlenirse 1 2 yıl içinde fiyatlarda düşüş olacağı düşünülmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı