Çikolatanın Faydaları

Her insanın yediği çikolatanın faydaları Dr. Gönül Ateşsaçan açıkladı. Çikolatanın sağlıkta katkısı içeriğindeki lifin yanı sıra magnezyum, potasyum, bakır, fosfor, çinko gibi minerallerle bulunması sağlımızı iyi bir açıdan etkilemekte.

 

Dr. Gönül Ateşsaçan çikolatanın birçok yiyecekten fazla antioksidan ve serotonin yani mutluluk hormonu olarak bilinen hormonları salgıladığını vurgulamakta.

 

Dr. Gönül Ateşsaçan çikolatanın sağlık üzerinde birçok olumlu etkisi bulunmakta olduğunu dile getirmekte, bu etkiler "Her gün 25 gram, yani birkaç parça çikolata tüketmek kolesterolü düşürüyor, depresyona iyi geliyor, hafıza sorunlarını azaltıyor, kan basıncını dengeliyor ve cildi nemlendiriyor." şeklinde sağlık üzerinde pozitif etkileri dile getirdi.

 

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı