Çocuklar Kitap Okumaktan Kaçıyor

Türkiye'de en büyük sorunlardan bir tanesi insanların az kitap okuması bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmada çocukların neden az kitap okuduğu ortaya çıktı. Teknolojinin gelişmesi ile oyun sektöründe gelişmeler oldu buda çocukları bilgisayar başından ayrılmamasına neden oluyor.

 

Araştırma 10 ile 20 yaşları arasındaki çocuklarla yapıldı. Çocuklara okuldan eve gittiğinizde ne yapıyorsunuz sorusu soruldu gelen cevaplar da %40'dan oyun oynuyorum şeklinde cevaplar geldi, %25'den televizyon izliyorum, %35'den dışarıda arkadaşlarım oluyorum şeklinde ağırlıklı cevaplar geldi.

 

Araştırmada diğer bir soru olarak çocuklara kitap okur musunuz şeklinde soruda yöneltildi %70 ödev olursa okurum %20 ise zaman oldukça %10 ise her gün okurum şeklinde cevaplar verdi.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı