Dikkat Mevsim Geçişlerinde Grip Olunabilir

Yaz ayının bitimiyle yeni mevsime geçiş gerçekleşmekte, mevsim geçişlerinde insanlar ağırlıklı olarak grip virüsüne kapılmak da bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre mevsim geçişlerinde 5 insandan 2si grip virüsüne kapılıp hasta olmakta. Grip virüsü insandan insana geçen bir virüs olduğundan dolayı insanlar bu virüsü çabuk kapmakta ve sonuç olarak da hasta olmakta.

 

Grip olan bir insanın burnunda tıkanma ve sürekli burun akması gerçekleşmektedir. Gribin yan etkileri ise halsizlik, boğazların şişmesi, sürekli hapşırma gibi durumlardır.

 

Grip hastalığının tedavisinde ise uzmanlarla yapılan görüşmelere göre bol miktarda C vitamini hastalara iyi gelmekte olduğu belirtmekte. İlaçlarla yapılan tedavilerin yanı sıra C vitamini ilaçlardan daha çok etki yaptığı uzman doktorlar tarafından belirtilmekte. Gribin kesin çözümleri arasında ise grip aşısı bulunmakta, aşı olunduktan sonra grip olunmakta sonra ise vücut virüse direnç gösterdiği için artık grip virüsü insanı etkilememekte.

 

Grip virüsü insandan insana geçebilir, soğuk alındığında, terli şekilde vücudun kalması gibi durumlar olduğunda grip olunabilir.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı