Döner Dünyada Daha Çok İlgi Görmekte

Türkiye son 10 yılda ticaret acısından büyük gelişmeler gösterdi bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'de dünyaya açılan şirketlerde oldu bunların başında BEKO ve Arçelik marka beyaz şirketleri bulunmakta. Bir diğer yandan Türkiye çok meşhur olan döner ve Simit Sarayı dünyanın birçok ülkesinde bulunmakta.

 

Türkiye'de dönerin meşhur olması diğer ülkeleri de etkiledi. Döner Amerika, İngiltere, Almanya vb. gibi birçok ülkede bulunmakta, birçok dönerci Türkiye'den fazla kazanç sağladıklarını da belirtmekteler. Türkiye'nin meşhur lezzet zenginleri dünya ile buluştu ve gün geçtikçe de büyümeye devam ettiği araştırmada ortaya çıkan bilgilerde yer aldı.

 

Dönerin en meşhur hali makina ile yapılan değil el yapımı ile yapılan olduğu araştırmalar sonucunda ortaya çıktı. Türkiye'de yükselen maliyetlerden dolayı birçok dönerci hazır döner almakta el yapımı döner yapan dönerciler azalmış durumda. Dünyada dönercilerin birçoğu da kendi el yapımı ile döner yapmakta ve insanlara gerçek döner lezzeti sunulduğu savunmaktalar.

 

Eylem Haber araştırmayı Türkiye'deki dönerciler ve dünyada döner işi ile uğraşan şirketlerle iletişime geçerek yaptı. Araştırma sonucunda dünyada dönerci açan şirketler Türkiye'den daha iyi kar elde ettiklerini belirtmekteler.

İlgili Makaleler

Kapalı