Dünya Tarım Sıralamasında İlk 10’da Türkiye Bulunmuyor

Türkiye tarım ülkesi olarak bilinen bir ülke bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre dünya tarım sıralamasında ilk 10'da Türkiye bulunmamakta. Sıralamada dikkat çeken ülke Hindistan oldu, 2. sırayı alan Hindistan ülkesinde nüfusun yarısı tarımda alanında çalışmakta. Birinci sırada Amerika Birleşik Devletleri bulunmakta.

 

Türkiye'de yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı çiftçi ve tarım sektörü sorunlar yaşamakta. Gübre ve mazot fiyatları çiftçinin belini büktüğü söylenmekte, çiftçiler destek olursa üretimimizi arttırırız ve ülkemize yardımcı oluruz şeklinde açıklamalar yapmaktalar. Çiftçiye destek cari açığı kapamak anlamını da geldiği belirtilmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı