Dünyada Komedi Dalında Türkiye Birinci

Dünyada her ülkede komedi filmi ve dizisi çekilmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre dünyada komedi dalında birinci olan ülkenin Türkiye olduğu ortaya çıktı. Türkiye ardından komedide iyi olan ülke Amerika olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Türkiye'de birçok komedyen bulunmakta ve komedyen denildiği akıllara ilk önce Cem Yılmaz geldiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Türkiye'de bilinen komedyenler Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Tolga Çevik gibi ünlülerin komedi dalında en iyileri olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Komedi filmlerinde en iyi olanın Şahan Gökbakar olduğu, stand up alanında Cem Yılmaz'ın uzman olduğu, Tiyatroda Tolga Çevik olduğu bilgisine ulaşıldı. Türkiye'de en çok izlenme alan komedi filmleri Recep İvedik serileri ve Cem Yılmaz'ın Arok serisi olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve yönetmenler görüşmeler gerçekleştirerek yapıldı. Araştırma dünya çapında yapıldı. 3000 insanla ve 30 yönetmenle görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Yönetmenler Yorumlarda Bulundu

 

Yönetmenler komedi filmlerin zor çekildiği ve komedyen bulmanın zor olduğu ve yapımının çok zor olduğunu belirttiler. Komedyen dalında Türkiye'nin birinci olduğunu ve eline su dökülemediğini yönetmenler belirtildi.

İlgili Makaleler

Kapalı