Eğitim Değil Ticaret Yapılıyor

Türkiye'de yaşanan ekonomik krizden dolayı birçok öğrenciler sorunlar yaşamakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre üniversite öğrencileri özel üniversite paralarını ödüyemicek duruma geldiği ortaya çıktı.

 

Bir üniversite öğrencisi %50 burslu olduğu halde 10.000TL ile 50.000TL arasında kadar ödeme yapmakta olduğu ortaya çıktı. Bir özel üniversite burslu öğrenciyi burstan düşürdükten sonra öğrenci yıllık üniversite parasını ödüyemediğinden dolayı üniversiteyi bırakmak zorunda kaldığı durumlar olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

Altan dersi kalan öğrenciler derslerini verebilmek için 500TL ile 3000TL arasında bir ücret ödüyerek sınava girebilmekte, sınav sonucunda öğrenci sınavdan kalırsa bir dahaki sefer yine aynı şekilde ücret ödemesi gerekmekte. Normal burslu olmayan öğrenciler ise bölümüne göre yıllık 20.000TL ile 100.000TL arasında ücret ödemekteler.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı