Ekonomik Kriz Çocukları da Etkiledi

14 Haziran Cuma günü Türkiye'de çocuklar karnelerini aldılar ve tatilleri başladı bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre ekonomik krizden dolayı birçok aile tatile çıkamayacağını belirtti. Yaşanan işsizlik ve işlerin durgunlaşması çocukların tatillerini de etkiledi.

 

Araştırmayı Eylem Haber karne gününde yaptı birçok aileye "tatile çıkabilecek misiniz" şeklinde soru yöneltildi gelen cevaplar da 10 kişiden 5'i çıkamayacağını belirtmekte. Nedenleri sorulduğunda her şeyin çok pahalı olduklarından bahsetmekler.

 

Araştırmada farklı bir konuda ortaya çıktı aileler tatilden ziyade karne hediyesi olarak ne alacaklarını bilemediklerini belirtmekteler, çocukların isteklerinin çok pahalı olduğunu da belirtmekteler. Bu sene aileler çocuklara fazla bir şey yapamayacağını belirtmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı