Ekrem İmamoğlu Sevgi, Barış ve Dostluk Ödülünü Aldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat ödünü almak için Karadenız Ereğliye gitti. Ulaşım yolu araç olarak seçen Ekrem İmamoğlu yolda giderken birçok kez halk tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı ve birçok kişi ile fotoğraf çekindi.

 

Ereğliye ulaşan Ekrem İmamoğluna Belediye Başkanı Halil Posbıyık eşlik etti. Halil Posbıyık önerisi üzerine çay içmek için Çınaralt Meydanına giden İmamoğlu yoğun ilgiden dolayı çay içemedi ve otele geçti.

 

Festival başladı Ekrem İmamoğlu sahneye çağrıldı ve Sevgi, Barış ve Dostluk ödülünü Halil Posbıyık taktim etti. Ardından Ekrem İmamoğlu açıklamada bulundu "Bana bu ödülü veren Ereğli halkına, festivalin jürisine ve çok kıymetli Belediye Başkanı ağabeyim Halil Bey'e çok teşekkür ediyorum. İnsanlara bu güzel alanı sunabilmek, onlarla sanatçıların duygularını paylaşabilmek… Bunlar özel şeyler. Sanırım bir süre yapılmamış. Yapılınca ne kadar güzel değil mi? Müzikle, sanatla buluşmak… Bakın burada omuz omuza, yan yanasınız. Bu aynı zamanda millet olmaktır. Festivaller, buluşmalar, konserler olacak. Dini bayramlarımızı maneviyatıyla, milli bayramlarımızı coşkuyla yaşayacağız. Batı Karadeniz'in coşkulu insanları, yürekten teşekkür ediyorum sizlere. Büyük işler başarmak zorundayız. Çünkü dünyanın en genç nüfuslarından birine sahibiz. Özellikle gençler için, bu ülkeyi, bu güzel şehirleri, başta İstanbul'u umut haline getirmek zorundayız. Hayallerini, güzel şehirlerimizde ve ülkemizde gerçekleştirmeliler. Eğitimde, iş bulmada fırsat eşitliği vermeliyiz. Liyakatle, adaletle bu şehirleri yönetmeli ve gençlerimize gelecekle ilgili kafalarında en ufak bir tereddüt bırakmamalıyız. Bu şekilde bir yönetici olmaya, tüm Ereğlililer önünde söz veriyorum. Bana layık gördüğünüz ödülün karşılığını, İstanbul'da hizmet ederken vermeye söz veriyorum. Adil, bu ülkeye layık, bayrağına, milletine, maneviyatına ve milli duygularına layık bir yönetici olmaya söz veriyorum. Cumhuriyetin ilkelerinden asla vazgeçmeyeceğime, insanlara eşit fırsatlar tanıyan bir yönetici olmaya söz veriyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir genç evladı olarak, Mustafa Kemal Atatürk'e layık bir yönetici olacağıma söz veriyorum.'' dedi ardından seçim kampanyasında kendisine şarkı düzenleyen ve söyleyen Ali Altay davet etti, seçimde dikkat çeken şarkı söylendi ardından festivalden Ekrem İmamoğlu ayrıldı.

İlgili Makaleler

Kapalı