En Çok Anneler Seviliyor

Türkiye'de birçok aile bulunmakta ve ailelerin çocukları bulunmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre çocuklar ailede en çok annelerini sevdiği ortaya çıktı. Babalar sürekli çalıştığı için çocuklarla çok ilginemediği ve çocuklar babalarına uzak kaldığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Anneler sürekli çocuklarla ilgilendiği ve bundan kaynaklı çocukların annelerini çok sevdiği bilgisine ulaşıldı. Babalar çocuklarını çok özlediği ve işde çok zaman geçirdikleri araştırma sonucu ortaya çıktı. Çocuklar birçok konuyu annelerine anlattığı babalarına korkudan dolayı birçok konuyu anlatamadığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Bazı kız çocukları babalarını çok sevdiği ama annelerine her şeyi anlattığı bilgisine ulaşıldı. Çocuklar babalarını evde anneleri gibi istediği araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve ailelerle görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 115 insanla ve 14 aile ile görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Aileler Konuştu

 

Ailelerde anneler çocuk bakmanın zor olduğunu ve çalışmaktan da zor olduğunu, sürekli çocuklarla ilgilendiklerinden dolayı kendilerine alıştıklarını belirttiler. Ailede babalar çocuklar için çalıştıklarını ve çocuklarla çok zaman geçirmediklerini belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı