En İyi Doğal Manzaralara Türkiye Sahip

Dünyada birçok ülke bulunmakta ve bu ülkelerin birçok güzel yanı olduğu bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre dünyada en güzel doğa manzaralı olan ülke Türkiye olduğu ortaya çıktı. Türkiye'nin en iyi manzaralı olan yeri karadeniz bölgesi olduğu ortaya çıktı. Karadeniz bölgesinde akarsular olduğu, yeşillik manzaraları olduğu, göletler olduğu, dağlar gibi doğa güzellikleri olduğundan dolayı en iyi bölge olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. İnsanlar karadeniz bölgesinde turlar yaptığı ve en iyi şehir Trabzon olduğu bilgisine ulaşıldı. Trabzon şehri Türkiye'de yeşilliği en bol olan şehir olduğu ve insanların çok ilgisini çektiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Trabzon'da yeşil alanlardan sonra şelaleleri insanları etkilediği ve tertemiz suları olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve doğa uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 154 insanla ve 10 doğa uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Doğa Uzmanları Konuştu

 

Doğa uzmanları Türkiye çok güzel doğa alanlarına sahip olduğunu ve bunun kıymetini bilmesi gerektiğini belirtti. Doğal alanlarda en çok şelalelerin insanları etkilediğini ve deniz manzaralarının da çok güzel olduğunu doğa uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı