En İyi Hastane Çapa

Türkiye'de birçok hastane ve doktor olduğu bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'nin en iyi hastane İstanbul Eğitim ve Araştırma hastanesi yani halk ismiyle Çapa hastanesi olduğu ortaya çıktı. Çapa hastanesinde en iyi doktorlar olduğu ve birçok başarılı ameliyatlar yapıldığı ve insanlar memnun kaldığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Çapa devlete ait bir hastane olduğu ve en iyi doktorlar burada yetiştirildiği ve öğrencilerinde olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Türkiye'de birçok şehirde tedavisi bulunamayan hastaları Ankara'ya, Ankara'da yeterli olmazsa İstanbul Çapa hastanesine gönderildiği bilgisine ulaşıldı. Doktorların birçoğu Çapa hastanesinde çalışmak istediği ve çok iyi kariyer imkanı olduğunu belirttiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Türkiye'de en iyi tıp eğitimi veren hastanenin Çapa olduğu ve birçok hastalığa çareler bulunduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve uzman doktorlarla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 118 insanla ve 12 uzman doktorla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Uzman Doktorlar Konuştu

 

Uzman Doktorlar Çapa hastanesinin eskisi gibi olmadığını devletin destek sağlamadığını belirtti. Çapa hastanesine destek sağlanırsa birçok hastalığa da çözüm gelme imkanı olunduğunu devletin ilgilenmesi gerektiği uzman doktorlar belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı