En Saygılı Ülke Türkiye

Dünyada birçok ülke olduğu bilinmekte ve her ülkenin örf ve adetleri olduğu da bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre dünyada en saygılı ülke Türkiye olduğu ortaya çıktı. Türkiye'de en annelere saygı olduğu ardından babalara saygı olduğu ve sevgi olarak da ilk önce anneler geldiği ardından babalar geldiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Türkiye'de sadece annelere ve babalara saygı olmadığı büyük insanlara ve çocuklara da saygı olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Türkiye sadece saygı ile değil yardım ile de dünyada birinci olduğu ve birçok ülkeyede yardım ettiği bilgisine ulaşıldı. Türkiye'nin diğer ülkeler arasında yardım severliği ile tanındığı ve müslümanlığı ile tanındığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Müslüman ülkeler arasında en çok din özgürlüğü sunan ülkenin de Türkiye olduğu ve ülkede birçok farklı dine inanan insanlar olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve istatistik uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma dünya çapında yapıldı. 1180 insanla ve 150 istatistik uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

İstatistik Uzmanları Konuştu

 

İstatistik uzmanları Türkiye son 15 yılda çok geliştiği ve bu şekilde devam ederse insani konularda hep lider olacağını belirttiler. Türkiye birçok yaptığı faaliyet dünyaya çok insanlık dersi vermiş bir ülke olduğunu istatistik uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı