Enflasyon da Düşüş Olabilir

İstanbul seçimlerinde 31 martta İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu suya %40 indirim olacağı vaadini vermişti YSK kararı ile de kendisi görevden alınmıştı ardından Ak Parti Ekrem İmamoğlunun bu vaadini yerine getirdi ve suya %40 indirim oldu. Yapılan indirim enflasyon da düşüşe neden olacak mı bunu Eylem Haber araştırdı, araştırmaya göre İstanbul'da 16 milyon insan yaşamakta burada yapılan indirimlerin etkisi yüksek olacağı görünmekte.

 

Araştırmada İstanbul Türkiye'de birçok ürünün pahalı olduğu yer olarak bilinmekte ve nüfusun en fazla yer olduğu da biliniyor. İstanbul'da yapılan indirimler enflasyon da %5 etki bile edebilir olarak düşünülmekte. Suya yapılan indirim sayesinde tahminlere göre enflasyon da %1 ile %2 indirim olabileceği düşünülmekte.

 

Araştırmada dikkat çeken bir kısım ise İstanbul'da ticarete doğru yön verilirse enflasyon da %5 düşüş yapabileceği düşünülmekte. Türkiye ticarette İstanbul'a kalmış gibi görünmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı