Enflasyon Türk Lirasının Düşmanı

Ramazan Ayının bitimiyle ardından ramazan bayramı gelmekte, bayramda insanlar masraflar yapmakta bunun üzerine Eylem Haber araştırma gerçekleştirdi, araştırmada insanlara nelere masraf yapmakta bu konu araştırıldı. Araştırmada birçok insana soru olarak "bayramda masraflarınız ne" şeklinde soru yöneltildi ağırlıklı olarak bayramlık kıyafet, aile ziyaretlerinde yol parası gibi cevaplar geldi.

 

2018 yılında yapılan bayram masrafları ile şimdi 2019 yılında yapılacak olan bayram zamanları araştırıldı, araştırmaya göre %25 kıyafetlerde fiyat artışı var, yol parası metrobüs, metro, İETT ise artış yok ama taşıtla gidildiğinde dolar artması ile benzin ve mazota zamlar yapılmıştı 2018 ile 2019 arasında fiyat artışı %10 olarak görünmekte.

 

Araştırmada göze bakan kısım ise bayramda enflasyona ve doların artışına yenik düşmüş. Enflasyon türk lirasının düşmanı olmuş durumda.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı