Engelli Çalışanlar Üst Kademelere Getirilmiyor

Türkiye'de birçok engelli insan bulunmakta bunların birçoğu devlet yasaları sayesinde şirketlerde çalışmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre engelli insanlar şirketlerde çalışmaktalar ve kendilerini her zaman sabit bir pozisyonda tutulduğu bilgisi ortaya çıktı. Bir engelli çalışan engelli olduğu için yönetici olamıyor ya da üst mevkilere çıkarılmıyor.

 

Araştırma engelli insanlara sorular sorularak yapıldı. Çalışan engelli insanlara "çalıştığını şirkette sorunlarınız var mı?" şeklinde sorular yöneltildi gelen cevaplar da engellilerin iş hayatında yükseltilmediği ortaya çıktı.

 

Engelli vatandaşlar devletten isteklerini de paylaştılar, istek olarak "engelli insan için yapılan bu yasaları daha da güçlendirilmeli. Engelli olduğumuzu unutmak istiyoruz." şeklinde açıklamalarda bulundular.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı