Engelli Gençler Galoş Üretiyor

Zeytinburnu Belediyesinin gerçekleştirdiği galoş üretim projesi sayesinde birçok engelli çocuk hem galoş üretmekte hem de tedavileri için çalışmalar yapmaktalar.

 

Zeytinburnu belediyesinin yaptığı proje sayesinde engelli çocuklar galoş üretimi yaparak belediyenin bütçesine destek sağlamakta ve kendi sağlıksal sorunları için motor becerilerini geliştirilmekte, sosyalleşme imkanları olmakta, belediyenin daha temiz olmasını sağlaması gibi birçok konuda hem kendileri için hem de belediye için hizmet ve gelişmeler sağlamaktalar. Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) yaklaşık 11 yıldır bu projeyi sürdürmekte ve 5er kişilik gruplar sayesinde proje gerçekleşmekte, gün içersinde 3 vardiya şeklinde atölyelerde galoş üretimlerini engelli gençler yapmakta.

 

23 yaşındaki Down Sendromlu Hilal Dursun proje hakkında açıklamada bulundu, açıklama olarak "Burası çok güzel. Herkes muhakkak buraya gelmeli. Bol bol eğitim alsınlar. Bana burayı annem gösterdi. Beni bu yaşıma kadar buraya annem getirdi. Anneme teşekkür ediyorum. Eğitimler çok güzel geçiyor, çok mutluyum." şeklinde açıklamasını tamamladı ve mutlu olduğunu bu sözlerle kanıtlayarak dile getirdi.

 

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı