Erkekler Saç Ektirme İşlemi Yapıyor

Türkiye'de birçok erkeğin saçlarının döküldüğü bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'de birçok erkeğin saç ektirdiği ortaya çıktı. Erkekler saçlarının azalmasını ya da kelleşmeyi sevmediği araştırma sonucu ortaya çıktı. Erkekler saç ektirmek için 1500 dolar ile 2000 dolar arasında ücret ödediği buda 10000TL ile 15000TL arasında bir fiyat yaptığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Erkekler saç ektirme işlemini 6 ayda tam olarak tamamladığı bilgisine ulaşıldı. Saç ektirme işlemi transfer yöntemi ile yapıldığı, bir saç alınıp saç olmayan alana ekildiği ve yeniden saç da köklenme olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Erkeklerin kafalarında saç olmadığında üşüdüğü ve hasta olma gibi sorunlar olduğu ve bundan kaynaklı saç ektirme işlemi gerçekleştirdikleri araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve saç ektirme uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 105 insanla ve 5 saç ektirme uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Saç Ektirme Uzmanları Konuştu

 

Saç ektirme uzmanları daha çok Arapların saç ektirme işlemi yaptığını Türklerin çok yaptırmadığı ve pahalı olduğundan dolayı yaptıramadığını belirtti. Saç ektirme işleminin çok uzun sürdüğü ve özenle kontrol edilmesi gerektiği saç ektirme uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı