Esnaflar Zarar Ediyor

Türkiye'de yağmurlu havalar başladı bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre yağmurlu havalarda esnafların %50'sinin zarar ettiği ortaya çıktı. İnsanlar yağmurlu havalarda dışarı çıkmadığı ve bu yüzden esnaflar para kazanamadığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Yağmurlu havalarda insanlar sadece ihtiyaçlarını aldığı ve fazlasını almadığı araştırmada çıkan bilgilerin içerisinde yer aldı. Esnaflar internet üzerinden ürün satışlarından dolayı kış aylarında satışlarda düşüş olduğunu belirtmekte. Esnaf kış ayında doğalgazdan dolayı masraflarının %25 arttığını belirtmekte.

 

Araştırma esnaflarla iletişime geçilerek yapıldı. Türkiye genelinde esnaflarla görüşme gerçekleşti ve toplamda 176 esnafla iletişime geçilmiş olundu.

 

Esnaf üzerinde fazla vergi yükü olduğunu bunun azaltılması gerektiğini belirtmekte. Esnaflar ekonomik krizde yardım beklediklerini belirtmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı